« Tagasi

Alates 15. märtsist kaob COVIDi tõendi kontrollikohustus ja kella 23 sulgemispiirang

Seoses haiglasse sattuvate raskeloomulise COVIDi patsientide arvu vähenemisega, kaotab Vabariigi Valitsus homsest, 15.03.2022 COVIDi tõendi kontrollimise kohustuse ja kella 23 sulgemispiirangu. Kuna koroonaviirus levib Eestis endiselt laialdaselt, jääb avalikes siseruumides kehtima maskikandmise kohustus ning oluline on järgida hajutatuse ja desinfitseerimise nõudeid. Kehtima jäävad reisimise isolatsioonireeglid, samuti tuleb reisimisel silmas pidada sihtriigi piiranguid.

Valitsus kaotas COVIDi tõendi kontrollimise nõude ja kellaaja piirangu, kuna kümne päeva keskmine raskeloomulise COVID-19 tõttu haiglaravi vajavate uute patsientide arv vähenes täna alla 25. Viimase ööpäevaga lisandus 925 (36,6%) positiivset COVID-19 testitulemust, nakatunutest oli vaktsineerimata 37 protsenti. Vanusegrupis 60+ lisandus 195 positiivset testi. Viimase 7 päeva positiivsete testide keskmine on 2142,4. Haiglaravil viibivaid COVID-19 patsiente on 631, nendest intensiivravil 19 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel 14. Uusi surmajuhtumeid registreeriti ööpäeva jooksul 6. Kokku on edastatud andmete alusel haiglas surnud 2346 inimest.

Koroonaviirus levib Eestis endiselt väga laialdaselt ja riskimaatriksi järgi oleme punasel tasemel. Seetõttu tuleb avalikus siseruumis jätkuvalt kanda kaitsemaski, järgida hajutatuse nõudeid ja tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine. Hajutatuse nõudeid tuleb edasi järgida ka õues toimuvates korraldatud tegevustes.

Seoses kellaaja piirangu kaotamisega suureneb oht, et noored nakatuvad rohkem ja mõne nädala möödudes jõuab nakatumismäära tõus nooremaealiste hulgast vanemaealisteni, kelle puhul on raskeloomulise COVIDiga haiglasse sattumise risk väga kõrge. Ka aastavahetuse järel, mil öine kellaaja piirang oli ajutiselt peatatud, kasvas haigestumine noorte hulgas järsult. Seetõttu on väga oluline, et enne riskirühma inimestega kohtumist tehtaks antigeeni kiirtest ja kui pole täielikku veendumust oma nakkusohutuses, kantaks kaitsemaski. Eluliselt oluline on see kohtumisel inimestega, kes pole end COVID-19 vastu vaktsineerimisega kaitsnud.

Arutelu COVIDi teiste kontrollimeetmete üle jätkavad valitsuse liikmed veel sel nädalal.