« Tagasi

Kuidas tormiga toime tulla

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt muutuvad ilmaolud väga keeruliseks, tihe lumesadu levib üle terve Eesti ning tuuleiile prognoositakse kuni 26 m/s. Seetõttu soovitab Päästeamet autoga liiklema minna vaid äärmisel vajadusel.

Lumerohkus ja tuuleiilid tähendavad ka seda, et oodata võib elektrikatkestusi – puude oksad muutuvad raskemaks ning puid võib langeda elektriliinidele. Elektri taastumine võib aga katkestuste rohkuse ja teeolude tõttu kauem aega võtta. Seetõttu soovitab Päästeamet vaadata üle kodused toidu- ja joogivarud, laadida telefonid ja akupangad ning tankida auto.

Käitumisjuhiseid elektrivarustuse katkemise korral leiab olevalmis.ee kodulehelt. Ilmateadet ning hoiatusi saab jälgida ilmateenistuse kodulehelt. Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt, elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu.

Muhu valla lumelükkajate kontaktid leiad siit. Palume kõigil varuda aega ja ja kannatlikku meelt - praeguste ilmaoludega ei pruugi sahad igale poole kohe jõuda, kuid kindlasti kedagi hätta ei jäeta.

Vaata ka Päästeameti juhiseid elutähtsate teenuste katkemiseks valmisoleku kohta eramajades või korterelamutes.