Kui soovid oma sündmust kalendrisse lisada, palun saada sündmuse info aadressile kultuur[ät]muhu.ee
« Tagasi

Seente lummuses koos Veiko Kastanjega

Alguskuupäev: 16.09.23
Kestus 14:00 – 22:00
Tüüp: Sündmus
Asukoht: Pädaste Mõis, Pädaste küla, Muhu vald, Saare maakond
Ürituse veebileht: https://padaste.ee/et/event/seente-lummuses/
Lisainfo: https://padaste.ee/
  + Lisa minu kalendrisse

Seeneretk koos Veiko Kastanjega ja neljakäiguline õhtusöök Pädaste Mõisas.

Seeneretk ja jalutuskäik seeneteadlase Veiko Kastanje seltsis. Meiega ühineb ka Pädaste hortikulturist, kelle igapäevaseks ülesandeks on varustada restorani Alexander aia- ja metsasaadustega. Asjatundjatega loodusesse minnes võib olla tõeliselt üllatav avastada, kui palju erinevaid seeni meie metsades kasvab ja kui paljut me oma tavapärastel seenekäikudel ei pruugi kunagi märgata. Veikol on iga metsa alt leitud seene kohta midagi põnevat rääkida. Õpime, kuidas märgata metsas seenekohti, milliseid seeni korjata ning millised pigem metsa jätta. Ning juttu tuleb ka sellest, kuidas seeni talveks hoidistada.

Loodusmatk lõpeb erilise üllatusega. Seente ja looduse keskel valmistab meie peakokk teie jalutuskäigul korjatud seentest maitsva suupiste. Tõeline maiuspala igale korilasele!

Veiko Kastanje on õppinud mükoloogiat ning botaanikat Tartu ülikoolis. Veiko on ka töötanud külalisteadlasena Helsingi ülikoolis, Göteborgi ülikoolis ning Belgia Rahvuslikus Botaanikaaias. Ta kasutab iga võimalust reisimiseks, seeneretkede ja näituste organiseerimiseks. Veiko on tõlkinud eesti keelde mitmeid seeneteemalisi raamatuid.

Meie peakokk serveerib neljakäigulise õhtusöögi, milles on esiplaanil loomulikult seened.

Seenenädalavahetus – 170 eur külalise kohta, hinnas sisaldub seeneretk Pädaste Mõisa hortikulturisti ja Veiko Kastanje juhendamisel, suupiste metsas, mõisanaps aperitiivina ning 4-käiguline seeneõhtusöök

Veinid ja joogid hinnas ei sisaldu

Seeneretk algab kell 14:00, õhtusöögi serveerime kell 20:00

Kontakt: info@padaste.ee või +273 45 48 800