14.02.24

Jäätmemajandus

Juhend jäätmete liigiti kogumiseks

Korraldatud jäätmevedu

Vaata siia: tingimused, vedajad, hinnakirjad, vabastamine 

Teatud liiki sorteeritud jäätmeid (segapakend, klaaspakend, vanapaber, jms) saab ära anda järgneva lingil asuval kaardil toodud kohtades:

Saare maakonna jäätmete vastuvõtukohad kaardil

Saare maakonna jäätmejaamad

Muhule lähim, Maasi jäätmejaam, asub  Saaremaa vallas (endises Orissaare vallas) Mäeküla külas.

Jäätmejaam on avatud regulaarselt järgmistel nädalapäevadel: 
Esmaspäeval kell: 09.00 - 17.00
Kolmapäeval kell: 09.00 - 17.00
Laupäeval kell: 09.00 - 17.00
Jäätmete vastuvõtja telefon: 53 264 525

Jäätmeid on võimalik viia ka Kudjape jäätmejaama, täpsem info Kudjape jäätmejaama kodulehel www.kudjapejaatmejaam.ee

Kudjape ja Maasi jäätmejaama ühised hinnakirjad alates 01.02.2023:

tavajäätmed

ohtlikud jäätmed

Jäätmejaamades võetakse aastaringselt elanikelt TASUTA vastu paberit ja kartongi, paber- ja kartongpakendeid, mustmetalli, metallpakendeid, akusid ja patareisid, päevavalguslampe, CFC-sid sisaldavaid seadmeid, komplektseid elektroonikaseadmeid.

 

 

 

Vanarehve võtavad vastu nii Sikassaare Vanametall kui Maasi jäätmejaamRehve võetakse eraisikutelt vastu TASUTA, ühe inimese kohta 8 rehvi aastas. Firmad peavad Rehviringluse kodulehel taotlema saatelehe, mille alusel võetakse vastu rehve, sõiduauto, veoauto ja traktori rehve. Kui eraisikul on tuua rohkem kui 8 rehvi, siis enamate rehvide loovutamisel tuleb samuti eelnevalt Rehviringluse lehel saateleht täita, rehvid võetakse sel juhul vastu saatelehe numbri alusel.

TASU EEST on võimalik rehve ära anda ka Kapra Vanametallis, kus sõiduauto rehvi saab ära anda hinnaga 3 EUR/tk ja rasketehnika rehvide hind 400 EUR/t.

 

 

Muhu valla elanike ohtlikke jäätmeid võetakse Maasi ja Kudjape jäätmejaamades TASUTA vastu PIIRATUD KOGUSES, täpsemalt vaata SIIT

 

Ohtlike jäätmete hulka kuuluvad patareid ja akud on liigiti kogutuna võimalik TASUTA üle anda nende müügikohtades, samuti lähimas jäätmejaamas (vaata ka: http://kuhuviia.ee). Patareide käitlusvõimalused peale liigiti kogumist on kirjeldatud sellel joonisel. Kuidas aitab patareide hinnatõusu pidurdada nende kokku kogumine teistest jäätmetest eraldi, saad lähemalt lugeda SIIT.

 

Ohtlike jäätmete kogumise ja käitlemise kohta lähemalt saad lugeda ka siit: https://kliimaministeerium.ee/ohtlik

 

Toimetaja: PIRET LANG