18.01.23

Muhu vallas toimuvad spordiüritused

 

 

Karjamaa kümnevõistlus 

Karjamaa kümnevõistlus on eksperimentaalne, mõnusalt ekstreemne ja maalähedane tõlgendus traditsioonilisest kergejõustiku kümnevõistlusest.

AEG JA KOHT:
Karjamaa kümnevõistlus 2023 (toimumisaeg on täpsustamisel)
Muhu saarel, Pallasmaa külas, Tüi talu karjamaal. Algus kell 10

OSAVÕTT JA REGISTREERIMINE:
Osavõtutasu 15 EUR 
Võistlusest osavõtt tuleb eelnevalt registreerida ning tasuda osavõtumaks! Võistlusest saab osa võtta maksimaalselt 40 võistlejat (mehed+naised) ja sellest tulenevalt on suurema huvi korral eesõigus varem registreerunutel.
Registreeruda saab: Koit Simso - facebook messenger / koitsimso@gmail.com

Kaasa elama on oodatud loomulikult kõik!

KÜMNEVÕISTLUSE ALAD:
1. 60 m puupakkudelt jooks
2. Paigalt kaugushüpe
3. Kiviaiakivi heide
4. Karjapoiss
5. 300 m karjamaastikujooks
6. 60 m kadakatõkkejooks
7. Saarepuuseibi heide
8. Kaikahüpe
9. Malakavise
10. 1000 m jooks merre

PARIMATELE JA VÄLJAPAISTVAMATELE AUHINNAD!

IGA VÕISTLEJA VASTUTAB OMA TERVISLIKU SEISUNDI EEST ISE!
 
 

 

20. Muhu Jooks toimub 12. augustil 2023

Muhu Jooksu on korraldatud alates 1987. aastast. Eestvedajateks Muhu kolhoos ja Ehitusuuringute instituut. Alates 2010. aastast otsustas Muhu Vallavalitsus ja Spordiklubi Muhu traditsiooni jätkata. Eelmisel, 2019. aastal 10. augustil toimus XVII Muhu Jooks, mis on üks oodatud spordisündmus Muhu saarel ja väga populaarne tervisesportlaste, kui ka tippsportlaste seas ning aastad on näidanud, et ka laste ja noorte seas.

Muhu Jooks koosneb kolmest eraldi jooksust:

1. Põhijooks ehk poolmaraton (21 km) 2. Rahvajooks/matkajad (6 km) 3. Lastejooks (0,2 km)

Muhu jooksu start antakse Muhu spordihalli eest ja lõpetatakse samuti spordihalli ees. Muutunud on ka põhijooksu distantsi pikkus, kui tavaliselt oli läbitav teekond 17,2 km pikk, siis nüüd on põhijooksu pikkus 21 km ehk poolmaraton. Plaanitud jooksumarsruut on viidud tiheda liiklusega teelt vaiksematele kõrvalteedele, läbides põhja- ja lõuna Muhumaad. Kogu jooksutrass on politsei, turvateenistuse, meditsiinilise teenuse ja vabatahtlike poolt turvatud ja joogipunktidega varustatud.  Ajavõtt toimub fotofinišiteenuse ja kiibiajavõtu abil, mis võimaldab kohtunikel oma tööd täpselt ja vigadeta teha ning kiiresti üle kontrollida. Kõikidele Muhu Jooksul osalejatele ja kaasaelajatele pakutakse kehakinnitust ning mitmekesist kultuuriprogrammi. Auhindu jagatakse etappide kolmele kiiremale, eraldi naised - mehed, nooremad - vanemad. Tunnustatakse parimat osalenud asutust ja kõige suurema osalejate arvuga küla. Kõik osalejad saavad mälestuseks Muhu Jooksu medali ja diplomi ning kõige väiksemaid premeeritakse veel lisaks kõigele ka jäätisega. Toimub traditsiooniline õnneloos, kus jooksust osavõtjate vahel loositakse välja palju erinevaid auhindu ning peaauhind - jalgratas.

Jooksust osa võtta soovijatel on võimalik ennast jooksule registreerida Muhu valla kodulehe kaudu. 

Toimetaja: ANNELI TAMM