« Tagasi

Kogukonna arutelu

21. jaanuaril toimus Hellamaa külakeskuses kogukonna arutelu täiskasvanuharidusest Muhus. Huvilisi oli kogunenud üle 30. Sissejuhatuseks tuletasime meelde aasta tagasi tehtud küsitluse tulemusi muhulaste vaba aja veetmise eelistuste ja enesetäiendamise kohta (küsitluse tulemused leiab valla kodulehe otsingu abil sõnaga "küsitlus"). Samuti rääkisime projektist Täiskäik, milles vald osaleb eesmärgiga tõsta kohalikus elus rohkem esile täiskasvanute õppimist. Jätkasime tutvumisbingoga, et saada tuttavaks teiste osalejatega ja nende õpieelistuste ning -kogemustega.

Tutvustasime ülevaadet ruumidest, mida saab kasutada eri (õpi)sündmuste korraldamiseks. Osalejaid said jagada mõtteid õppiva ja õpetava muhulase, Muhu Elu Kooli idee ning Muhu täiskasvanuhariduse teemadel. Muhu Elu Kooli eesmärk on tuua kokku erinevad osapooled (nii korraldajad kui kogukond), et tõsta teadlikkust ja täiskasvanute õppimise kättesaadavust. Sisukatest aruteludest tuli välja jätkuv huvi kultuuri ning hariduse teema vastu Muhus ning soov jätkata kogukonnas avatud arutlusi näiteks kultuurimaja teemal.

Kuidas edasi?

  • Loome veebruarikuu jooksul valla veebilehele Muhu Elu Kooli/täiskasvanuharidusega seonduva info alamlehe ning lisame lehele ka ruumide info.
  • Võtame kaasa soovi uuteks temaatilisteks aruteludeks
  • Jätkame Muhu Elu Kooli idee vormimist ja tutvustamist.

Aitäh aktiivsetele osalejatele!

Korraldajad Annika Auväärt, Kristjan Sisa, Imre Luht, Marie Saarkoppel, Marian Salum, Liia Ots, Teele Traumann