1.12.23

Lemmikloomad

Lemmikloom on lähtuvalt loomakaitseseadusest inimese isiklikuks meelelahutuseks või seltsiks peetav või sellel eesmärgil pidamiseks mõeldud loom. 

Lemmikloomade pidamise reeglid Muhu vallas kehtestab Muhu valla koerte ja kasside pidamise eeskiri. Loomapidamise nõuetest ja muust lemmikloomadega seonduvast on võimalik saada teavet ka Põllumajandus- ja Toiduameti kodulehelt.

Muhu vallas kantakse lemmikloomade ja nende omanike andmed Lemmikloomaregistrisse (LLR). LLRi portaalis saab loomaomanik tutvuda oma registrisse kantud loomade andmetega, uuendada oma kontakte (telefon, e-post) ja looma asukoha aadressi, teavitada looma surmast ning registreerida ka ise oma kiibitud lemmiklooma registrisse. Portaali kasutamiseks on vajalik ID-kaart.

Lisaks saab portaalis tutvuda ka varjupaikades kodu-ootavate loomadega, lisada ise kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist kiibinumbri järgi lemmiklooma. 

Koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt peab täiskasvanud koera mikrokiibiga märgistama 7 kalendripäeva jooksul alates tema omandamisest, kutsika puhul toimub kiipimine ja registrisse kandmine kutsika kolmekuuseks saamisel  koos esimese vaktsineerimisega. Ka kassid peavad olema registrisse kantud.

Juhised lemmiklooma registrisse kandmiseks:

1. Mine aadressile www.llr.ee
2. Logi sisse oma ID-kaardiga „E-teenindusse" (selle leiad kas lehe ülevalt paremalt või Avalehelt)
3. (Kui Sinu nimel on juba mõni lemmikloom, kuvatakse Sinu andmed ning selle all Sinu lemmiklooma andmed)
4. Uue lemmiklooma registreerimiseks palun vajuta sinisele „Registreerin uue kiibitud looma" nupule
5. Avaneb kohustuslik looma kiibi numbri kontroll, kus kontrollitakse ega sellise kiibiga looma pole juba registrisse kantud.
Palun sisesta lahtrisse oma looma kiibi number (see on 15-kohaline numbrikombinatsioon) ning vajuta „Kontrollin kiibi numbrit registrist" nupule.
6. Kui kiibi numbrit registris pole, siis avaneb looma registreerimisvorm. Täida lahtrid ning „Salvesta" andmed.
7. Kui loom on registrisse kantud, näed ta andmeid ka „Loomade nimekirjas"

Muhu vallamajas tegeleb lemmikloomade registri küsimustega sekretär-registripidaja Heiske Tuul, telefon 453 0672.

Hulkuvast kassist või koerast anna palun teada valla lepingulisele koostööpartnerile (Riina Pernau, 56217172, riina[ät]animalrescue.ee) või valla keskkonnaspetsialistile (Piret Lang, 4530681 või 56157024, keskkond[ät]muhu.ee). 

Muhu valla koostööpartner on Saaremaa vallas Audla külas asuv kasside varjupaik Nurrunurk. Nurrunurgas kodu ootavate Muhu kassidega saate esmase tutvuse teha siin.

Lemmikloomade tervisehädade korral annab Muhu vallas abi:

  • veterinaararst Heli Säre

telefon:+372 5422 0292

e-post: info[ät]helisareloomakliinik.ee

koduleht: www.helisareloomakliinik.ee

Kliinik Facebookis: https://www.facebook.com/HeliSareloomakliinik.

Heli kliinik asub Liiva külas Muhu Maja 0-korrusel (sissepääs hoovipoolsest parklast).

  •  veterinaararst Margit Pitk (eelneval kokkuleppel)

telefon: +372 529 4469

e-post: margit.pitk[ät]gmail.com.

 

 

Toimetaja: PIRET LANG