« Tagasi

Jäätmetekke vähendamise nädal 15.11-28.11.2021

Novembri teine pool on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks, mille raames kutsume inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse mõistlikult kasutama. 

Sellel aastal võetakse Euroopa jäätmetekke vähendamise nädalal luubi alla ringsed kogukonnad ning kuidas läbi nende saab vähendada jäätmete teket. Väikesed kogukonnad mängivad jätkusuutliku tarbimise edendamise osas olulist rolli. Kõik asutused, külad, ühistud, ettevõtted, majapidamised kui ka indiviidid on oodatud kaasa lööma, et jõuda jäätmetekke vähendamiseni.

Peamiseks võtmesõnaks on koostöö ning ettepanekud, et koos luua ringmajanduse lähenemisviisil põhinevaid kogukondi. Oluline on igapäevaste harjumuste muutmine. Ringsete kogukondade lähenemist tuleb levitada erinevatel tasanditel. 2021. aasta fookus kaasab kodanike ja laiemat kogukonda, kes näevad kohalikku väärtust ja kasu ringsete kogukondade loomisel. Jäätmevaba ühiskonna edendamine tingib vajaduse muuta tarbimis- ja tootmismustreid.

Ringne kogukond on ühtehoidev ring, mis kutsub inimesi kaasa targalt tarbima ja vähendama liigset jäätmeteket. See on viis, mis suunab inimesi tooteid korduvalt kasutama ja parandama, moodustades ringmajanduslikke võtteid praktiseeriva organisatsiooni.

Jäätmetekke vähendamise nädalaks ootame teie kõigi mõtteid ja ideid kuidas saaksime kogukonnas vähendada igapäevast jäätmeteket ning rakendada ressursside kasutamist mõistlikumalt. Kui Teil on seisma jäänud korralike kodumasinaid, riideid, spordi- ja hobitarbeid või hoopis ehitusmaterjale. Midagi ära anda, laenata või pakkuda, oskate remontida, mis hoiab ära vajaduse soetada uus, oskust kasutada ära jäätmeid, neid turundada või praktikasse suunata, siis ootame kõigi kaasalöömist võimendamaks ringmajandust ja ringsete kogukondade teket, sest kõrvalsaaduste spektrum, mida ringsete kogukondade kaudu taaselustada ja -töödelda on praktiliselt piiritu.

Homne päev sünnib tänastest otsustest, mida me langetame nüüd ja praegu. Meie homse elukeskkonna võti peitub meie praegustest harjumustest ning empaatiast planeedi vastu. Küsime endilt – millist homset me tahame!

Mõelge ja lööge kaasa, sest üheskoos saavutame rohkem!

Kodulehed ja materjalid:


Statistika

Rahvaarv: 2011
Pindala: 207,9 km²
Suurim asula: Liiva (167)
Koole: 1
Lasteaedu: 1
Külasid: 52
Huvikoole: 0

Kontaktid