« Tagasi

5. - 8. augustil Maasilinnal vabaõhuetendus KENA KEIK

MTÜ Maasilinna Selts tegutseb taas ehk KENA KEIK! Eelmisel aastal pakkusid seltsi liikmed vabatahtlikele võimalust Maasi linnuse suvetegemistes kaasa lüüa. Kunagise uhke ordulinnuse hiilguse taastamine, turistide tõmbenumbrina kaardile tagasi toomine kui ka kohalikule rahvale kontserdi ja teatrietenduste korraldamine, on seltsi üks eesmärke.

Selleks, et ühistegevus suurema hoo sisse saaks ja koondaks linnuse ümber enam aktiivseid inimesi, oli vaja järgmist atraktiivset projekti, mis tekitaks ühtlasi ka laiemat huvi. Nagu näiteks (muusikaline) vabaõhuetendus.

Valik langes Juhan Smuuli 1957. aastal kirjutatud "Muhulaste imelikud seiklused Tallinnas juubelilaulupeol" põhjal loodud muusikalile. Idee autoriks Silvi Teesalu, kes on ka ühtlasi ettevõtmise promootor. Proove küll alustati, kuid koroona tõmbas kõikidele plaanidele piduri peale.

Nüüd on meil hea meel teatada, et uus algus on tehtud ja 2021 augustikuu esimesel nädalal peaks Maasi ordulossi jalamil etenduma Juhan Smuuli ainetel kokku pandud rahvapidu KENA KEIK! Ehk kuidas saarerahvas suurel maa pidus käis.

Rahvapidu seetõttu, et lavastusmeeskonna eesmärk on kaasata nii korraldus- kui loomeprotsessi, aga ka etendusse endasse, palju meie enda kohalikku rahvast, tantsijaid ja lauljaid ning ka publikule pakutakse võimalust kaasa lüüa.

Soovitame juba hakata järgmiseks suveks plaane tegema KENA KEIK etendub 5.-8. augustil 2021 vähemalt viiel korral.

Piia Bergstein (lavastaja) ja Mall Noormets (liikumisjuht-koreograaf)

 


Statistika

Rahvaarv: 1974
Pindala: 207,9 km²
Suurim asula: Liiva (167)
Koole: 1
Lasteaedu: 1
Külasid: 52
Huvikoole: 0

Kontaktid