« Tagasi

Muhu vald osaleb pilootprogrammis Täiskäik

2. novembril kogunesid Järva-Jaani Kultuurimajja 11 kohaliku omavalitsuse meeskonnad, kelle jaoks täiskasvanute õppimisele tähelepanu pööramine pole tüütu lisakohustus ja kes ei käsitle seda "kellegi teise tegevusena".

Päeva esimeses pooles saadi hoogu ja inspiratsiooni omavalitsuseksperdi Marika Saare ja Elva abivallavanema Kertu Vuksi ettekandest "Tulevikuomavalitsus – milline ta on ja mis täiskasvanute õppimise toetamisel sellega pistmist on?".

Ettekandest jäi kõlama mõte sellest, et tulevikuomavalitsuse keskmes on inimene. Betooniga tegelemise aeg on lihtsalt möödas! Meil on ühiskonnas käes ja osati seisavad kindlasti ees muutused, mis eeldavad senisest suuremat kohanemist ja kohandumist. Digi- ja rohepööre, väljakutsed demokraatlikes protsessides, pideva dialoogi pidamine kodanikega ja püüdlus parima elukeskkonna poole on vaid mõned põhjused, miks täiskasvanute õppimise toetamine peab olema iga kohaliku omavalitsuse fookuses.

Kuidas aga mõista inimesi ja nende käitumist ning pakkuda sobivaid lahendusi meie kõigi heaolu parandamiseks – üks viis selleks on müksamine ja julge katsetamine. Ettekandes "Kuidas julgelt katsetada ja sellest õppida?" rääkis oma kogemustest ning peagi valmivast katsetamisjuhendist Anna Karolin, kes on Kantar Emori käitumisteaduste ekspert.

Kui ettekanded said kuulatud ja inspiratsioon ammutatud, asusid meeskonnad mentorite toel arendama oma teemasid ja piloottegevuse sisu ning ülesehitust. Mentorite abiga oli tagatud väline pilk, värsked mõtted, abistavad küsimused, mis aitasid lisada uut vaatenurka oma teemale.

Hoogu sai juurde ka Muhu valla töögrupi poolt välja töötatud algatus Muhu Elu Kool, mille ajendiks on koroonajärgse passiivsuse seljatamine ja kogukonnaliikmete soov ühtekuuluvust kasvatada just ühiselt õpitegevusi kavandades ning läbi viies. Piloteerimise aeg on 5 kuud.

Täiskäik toimub ETKA Andrase poolt elluviidava AGENDA projekti raames ning seda korraldab Kasvulava.

Muhu valla töögruppi kuuluvad: Annika Auväärt, Teele Traumann, Liia Ots, Marie Saarkoppel, Imre Luht ja Kristjan Sisa.

Muhu  üritusekorraldajatele ja juhendajatele toimub pilootprogrammi raames  kohtumine täiskasvanute ühistegevuse ja õppimise plaanidele hoo andmiseks 5. detsembril. Täpsem info juba lähiajal,