Kui soovid oma sündmust kalendrisse lisada, palun saada sündmuse info aadressile kultuur[ät]muhu.ee
« Tagasi

Külla Külla!

Alguskuupäev: 11.09.21
Kestus 12:00 – 17:00
Tüüp: Sündmus
Asukoht: Muhumaa, Muhu vald, Saare maakond
  + Lisa minu kalendrisse

Saaremaa ja Muhu külad kutsuvad Sind endale Külla Külla, tutvuma külade lugudega ja maitsma põnevaid maitseid. Tule kohale – saad osa ka viikingi lõuatäie pakkumistest!

Saaremaa Toidufestivali raames kutsuvad Külla Külla Saare maakonna erinevad külad, avades oma külade külamajad, seltsimajad, külaväljakud või muu külale olulise koha Sinu jaoks. Iga paik on eriline ja tutvumist väärt!

Külade avatud uste eesmärk ongi tutvustada Saare maakonna kogukondade lugusid, kooskäimise kohtasid, majade ehitamise põhjuseid, ajalugu ja nende käekäiku tänasel päeval. Tutvustame oma tegemisi, pakume kehakinnitust, ajame mõnusat juttu. Võib juhtuda, et tänu “Külla külla” päevale leiad endale meelepärase koha, kus tähistada koos sõpradega sünnipäeva, klassi või lennu kokkutulekut või teha hoopis midagi muud.

Kindlasti on igal külal ka üllatusi selleks päevaks.

Külla Külla oluline info: 

Palun võta kaasa SULARAHA! Küladest leiad võimaluse osta kaasa põnevaid tooteid, maitseid nautimiseks kohapeal – seda kõike saab sularaha eest.

 Kolmapäeval, 11. septembril kella 12 - 18 kutsume teid külla Muhumaale Nõmmküla külaväljakule

Asukoht: Nõmmküla küla, Muhu vald

Kaunil Muhu saarel asuv Nõmmküla Külaselts on loodud eesmärgiga pakkuda kohalikule elanikkonnale (ja kogu muhulaste kogukonnale) kultuurilist meelelahutust, kokkusaamise võimalusi ja soov on edendada kohalikku külaelu.

Viimastel aastatel on Muhumaa põhjaranniku avastanud paljud uusarendajad ja ka väikeettevõtjad. Viimastest on väga tegus Muhu Liha TÜ, kes remontis endale ruumid endisesse klubihoonesse. Eelmisel suvel korraldasime koos kohvikute päeva ja kaasatakse neid ka nüüd.

Külaselts Põhjarannik MTÜ korraldab tavaliselt jaanipäeva ja osaleb Muhu kohvikutepäeval.  2021 aastal osaleti oma küla ja tegemistega ka Saaremaa Aasta Küla konkursil, kust väljuti nominendina ja saadie komisjonipoolne tunnustus. Rõõm on tõdeda, et aktiviseerunud on koostöö teiste kohalike  tegijatega. Koostöös MTÜ-ga Seltsielu sai avatud vanas klubihoones Nõmmküla küla tutvustav näitus.

PROGRAMM
Meil päris vanas klubis on üleval väike näitus Nõmmküla ajaloost. 5-6 suurt posterit vanade fotode ja tekstidega. Seal on üleval ka päris eakad kudumismasinad, millel ka reaalselt kududa saab. Muhu Lihas (uuem klubihoone)on ka mingit pildimaterjali üles pandud.
Pakume Muhu Lihaga seltsis, oma külalistele pruukostiks lambaliha ühte ja teist muoodi ja kõrvaseks oo leib ja juurikad kua. Ise piab ikka  kohale asju maigutama tulema. Söömakorra lõpetuseks oo Muhus tiada- tuntud iaduses õllesuipp. Muidugid suab sii priipärast ka jänu kustuta külma kaoveega, mise sihes oo maiguks marju või mahla pandud.
Piale sõukest söömakorda oo igaühel tunne nägu oleks ise vana viiking.
Külaplatsil suab veel osta mieeste ja naeste tehtud näputüöd, lihavärki ja ehk suab põlluvilju kua kui need kenaste kasuvad.
Tulijaid rõemustab laulu ja pillilugudega terve päeva üks kangeste tuntud pillimees.
Nägu laulusalm ütleb – tule tule vuatama!

Selline natuke salapärane sai meite info, aga väga täpseks ei julge minna, sest elu näitab, et asjad võivad muutuda.
Ja natikse peab ikka üllatuseks kah jääma.

Otsi üles meie peidetud pärand – meitel oo neid palju, aga me suuname sind hoopis Koguva külla. Koguvas on üks asjamees monumenti pandud, nimelt meite kirjamies Juhan Smuul.  Otsi tema sealt peidust välja.

https://saaremaatoidufestival.ee/kulla-kulla/