Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
06/05/2012 16:38  Juu Jääb kutsub ettevõtjaid koostööle
 | Uudis on aegunud: 05/27/2012 00:00
Muhulaste ettevõtlusloengul aprillikuus oli keskseks teemaks sündmuste
korraldamine, nende majanduslik mõju ja koostöövõrgustiku loomine kohalike ettevõtjatega. Üles astus Villu Veski, kelle eestvedamisel on Muhu saarel 15 aastat korraldatud rahvusvaheliselt tuntud jazzfestivali Juu Jääb.


Juu Jääb toob maailmakuulsused musitseerima Nautse külla vanale taluõuele, kus kõlavad helid ja hääled mitmelt poolt maailma nurkadest. Villu Veski sõnul peavad esinejad olema eriliselt silmapaistvad, et ümbritsevast loodusest vaimustunud publiku energia ei läheks nelja tuule suunas lendu.
Festivali staarid söövad üheskoos kohalikega talutreppidel kalasuppi, vahetavad oma peakatteid Muhu mütside vastu ning tabavad seejärel äkitselt idülli millegi võõra ja eksootilisega. Veski arvates ebaõnnestuvad paljud Eesti vabaõhukontserdid eeskätt seetõttu, et napib sündmuse koosseisu või sisu, millega ületada uudiskünnist.

Arvestama peab nii artistide kui publiku heaoluga. Maailmakuulsad muusikud saadavad Eestisse juba varakult mitmesugused vastuvõtutingimuste klauslid (hospitality rider) salvrätikutest kange alkoholini. Lisaks on vaja transporti uksest ukseni, eripärast instrumentaariumi ja tehnilist personali.

Samas ei tohi unustada kohale saabunud publikut, kes vajab kogu festivali vältel mitmesuguseid tugiteenuseid. Pärast kahte päeva pidutsemist peetakse õlletelgist märksa olulisemaks häid pesemisvõimalusi ja meeneid, mida kodustele kaasa viia.

Siinkohal soovib Villu Veski tugevdada koostöövõrgustikku kohalike ettevõtjatega, et leida külalistele erisuguseid pakkumisi. Lisaks on valmimisel festivali Juu Jääb mobiiltelefonirakendus, mis jagab teavet saarel paiknevate turismiettevõtete ja teenuste kohta.

2011. aasta uuringu järgi on festivali Juu Jääb külastajate keskmine vanus 32 aastat, neist 67% on naisterahvad. Sündmusele tullakse tavapäraselt nelja kaaslasega (sh lapsed). Muhu saarel viibitakse keskmiselt kolm päeva ja 2,1 ööd. Kõige enam tuntakse puudust majutuskohtadest, samuti soovitakse tarbida rohkem kohalikku sööki ja toidukaupa.

Aastas külastab Muhu saarel muusika suursündmust üle 2300 inimese. Külastajate poolt tehtud kulutused varieeruvad 50 eurost 522 euroni. Meenete ostu juures hinnatakse kõrgelt traditsioonilisi valmistamisviise. Lisaks märgivad festivalikorraldajad vajadust lähtuda rohkem sihtgrupist ja selle ootustest, et meened jutustaksid omanikule festivali toimumiskohast ka aastaid hiljem.

Villu Veski on osavalt kasutanud kodusaare pärandis olevaid nüansse festivali turundustegevuses ning arutleb siinkohal kuulajaskonna emotsioonide üle: “See kontsert on väike asi, aga see minu reis sinna ja tagasi on kihvt. See on soe ja kodune.”

Maalilised talumaastikud ja looduskaunid paigad loovad reklaamfotodel parema tunnetuse kontserdi miljööst kui staaride näopildid. Muhulaste valmistatud villane müts on aga aidanud viia sõnumit Eesti saartel tehtavast muusikast üle maailma.

Ettevõtluse loengupäeval leidus publiku seas ka ettevõtjaid, kes olid kohe valmis pakkuma oma käsitööd festivali suveniiritelkidesse. Lisaks võimaldati pindu näituste jaoks või publiku majutamiseks. Kuid veel pole hilja – Villu Veski ootab koostööpakkumisi e-posti aadressil info@nordicsounds.ee

Mihkel Jürisson, Muhu valla arendusnõunik


Elitec Free