Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
01/08/2017 11:10  Liival valmistatakse savinõusid
 Allikas: Meie Maa
Liival avas möödunud esmaspäeval uksed savikoda. Peremees Risto Ränk on juba staažikas keraamik.

Siiani pidas Risto savikoda kümme aastat Orissaares Mäekülas ning suviti ka lossihoovi alal, kus ta tegi koostööd kohalike keraamikutega. Nüüd otsustas ta aga oma tegemistega inimestest kihavale Liivale kolida.

„Inimesi käib nii kohalikke kui ka neid, kes on läbisõidul. Tooted hakkavad varsti juba otsagi saama, aga juba töötan uute kallal,“ sõnas koha peremees. Kõige rohkem ostetakse tema sõnul kausse ja tasse.

Risto sõnas, et turistid külastavad koda siiski rohkem. „Liiva on hetkel nii populaarne koht. Siin käibki eestlasi ja välismaalasi pooleks.“

Esialgne huvi tekkis kunstnikul antud ala vastu juba väga ammu. „Nooremana sattusin ametikooli avatud uste päeval. Nägin keraamikatuba ja koheselt teadsin, et just selle asjaga ma tegelema hakkangi,“ ütles Risto.

Savikoja suurt populaarsust seletab Risto sellega, et valik on suur: tarbeesemetest disainielementideni välja. Lisaks on võimalik täpselt näha, kuidas esemed valmivad. Õuele on kerkimas ka suur puupõletusahi ning olemas on varjualune. Omaniku ideeks on avatud savikoda. Soovi korral saab ka ise käed külge panna, kui töötoa jaoks eelnevalt aeg kokku leppida.

Elitec Free