Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
16/05/2017 08:51  
Väikestele muhulastele kingiti Muhu pätid
 Allikas: Saarte Hääl
Traditsioonilisel hõbelusikapeol said pisikesed muhulased esmakordselt kingituseks kohalike meistrite valmistatud pätid.


Muhus eile peetud hõbelusikapeol anti Muhu vallas ajavahemikus november kuni mai sündinud kaheksale beebile pidulikult üle nimeline hõbelusikas ja rahvalikus mustris sünnitunnistuse kaaned.

Juba kümmekond aastat toimunud traditsioonilisel peol said maimukesed esmakordselt kingiks ka kohalike käsitöömeistrite valmistatud imearmsad pisikesed Muhu pätid. Tüdrukutele õrnade roosidega ja poistele mehiste põllulilledega. Pättidega oli kaasas väike kaardike tekstiga “Pehmet astumist Sulle, väike muhulane, saare kivisel pinnal”.

Väikestele päevakangelastele meisterdasid pätid neli nobedat Muhu noorikut – Piret Lember, Triinu Traumann, Alliki Oidekivi ja Tiiu Tuust, kes on ka selle mõtte algataja.

Muhu valla registripidaja Heiske Tuul ütles, et hõbelusikapidu on Muhus selle praegusel kujul peetud kümmekond aastat. Pidulik üritus toimub kaks korda aastas – sügisel isadepäeva paiku ja kevadel emadepäeva paiku.


Elitec Free