Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Kohvikutepäev Muhu saarel

Kohvikute kaart, vaata siia


7. augustil on plaanis pidada kohvikutepäeva ka Muhu saarel, kus nii muhulastel ja suvitajatel on võimalus muuta oma koduaiad ühepäevakohvikuteks ning ühtlasi omalt poolt õnne soovida Hiiumaa kohvikutepäevadele.
Kõige esimesed kohvikutepäevad Eestis said alguse Hiiumaalt Kärdlast aastal 2007 ning tänavu tähistavad nad juba oma 10. sünnipäeva. Kohvikutepäev Kärdlas kogus kiiresti populaarsust ning praeguseks on sellest välja kasvanud 4-päevane üritus koos eel- ja järelkohvikutega. Lisaks söögile-joogile pakuvad paljud kohvikud ka muusikalist või muud meelelahutuslikku programmi, seda kõike hubases ja koduses õhkkonnas. Tänaseks on Kohvikutepäevi peetud juba mitmes teises Eestimaa paigas.
Kohvikutepäev annab toreda võimaluse suurendada Muhu saare oma inimeste ettevõtlikkust ja omavahelist läbikäimist ning on loomulikult suunatud ka turistidele, kes saavad tutvuda saare elanike ja vaatamisväärsustega läbi toredate maitseelamuste. Kohvikute avamist ootame eelkõige aktiivsetelt Muhu elanikelt ja/või suvitajatelt, kaasa võivad lüüa ka muuseumid, sadamad, stuudiod vm. keskused ning tavapärased kohvikud. Hetkel on esimesed kohvikud plaanis avada Võlla ja Linnuse külas, Muhu kirikuaias, Noortekeskuses ning Muhu Muuseumis.
Palume kõikidel kohvikupidajateks pürgijatel oma kohvikukavand 18. juuliks saata meilile: luupmari@gmail.com või helistada telefonil 5624 4074 – Mari Luup
Kohviku ideekavand peaks sisaldama kohviku kirjeldust, (milline on teie kohviku stiil või keskne mõte ning soovitavalt seos kohaliku ajalooga) kohviku asukohta, telefoninumbrit, lahtioleku aega ja programmi, ( tegevust, näitust, koolitust vms.) mis lisaks kohvikuhõrgutistele meele ja hinge rõõmsaks teeksid ja  mida saab reklaammaterjalides ja infovoldikutes levitada. Kohvikutepäeva raames on plaanis ka väike kontsert Liival, kus on lubanud üles astuda noored Superstaari saate finaali jõudnud lauljad, Taisi Pettai laululapsed, Ivo Linna ja Mihkel Mereäär. Kontserdi tulu on plaanis kasutada heategevuslikul eesmärgil Muhu Katariina kiriku akna renoveerimiseks.
Täpsem info peatselt Muhu valla kodulehel ja facebookis
Kohtumiseni kohvikus! 

Elitec Free