Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Muhu Print A. I. KunstitalusRahvusvaheline graafikanädal Muhumaal, Nõmmkülas Eesti Kunstnike Liidu baasis, A.I. Kunstitalus on tänavu suvel, 18.-23.juulil 2016, toimumas teist korda. Korraldajad  loodavad sellest kujundada iga-aastase järjepideva traditsiooni.

Idee graafikanädala korraldamisest tekkis aastal 2014, mil Eesti Vabagraafikute Ühendust kutsuti  osalema analoogsest graafikanädalast Ungaris, Magyarpolány rahvamuuseumis. Sealne pikk traditsioon igasuvisest vabagraafikute kohtumisest ja koostööst oli imetlusväärne ning juba järgmisel, 2015.aastal toimus Eestis esimene kohalike graafikakunstnike suvesümpioosum.

Eelmisel aastal võtsid osa vabagraafikud-kunstnikud Eestist ja mujalt:
Imre Bodnar (Ungari), Zsofia Annamaria Sztranyak (Ungari), Tibor Csabai (Ungari), Anita Vitai (Ungari), Jaf Mabro (Prantsusmaa), Piia Lehti-Teder (Soome), Tea Tikka (Soome), Britta Benno, Inga Heamägi, Lembe Ruben, Helen Tago-Mullaste, Kaija Kesa, Kalli Kalde, Lilli-Krõõt Repnau, Kadri Toom, Ly Lestberg, Külliki Järvila, Tiia Külv, Mark Antonius Puhkan, Kristina Mirjam Villand, Kelli Valk ja Mari-Liis Laanemaa.

Just lokatsioon ja ajastus on antud ürituse puhul ülimalt oluline – kunstnikud tulevad oma tavapärasest linnapiirkonnast koos tööriistade ja –vahenditega eemale suvisesse Eesti saarepiirkonna loodusmaastikusse.
Altruistlik, ebaharilik, võib-olla veidi ebamugav olustik, milles töötatakse, suheldakse ja elatakse loob unikaalse kogemuse ja töötulemuse. Selle viljakusse nii produtseeritud teoste kui kommunikatsiooni ja koostöö osas said osalejad juba eelmisel, 2015.aastal, kogeda kui toimus esimene omalaadne graafikanädal.

Kutsutud kunstnikud esindavad eri põlvkondi, professionaalset taset ja rahvuseid. Kõiki ühendav joon on soov jagada tehnilisi teadmisi, kontseptuaalset lähenemist teostusele ning töötada intensiivselt trükigraafikaga ühisel väljal, andes traditsioonilistele oskustele innovaatilisi ja värskeid lähenemiskatseid.

Peale iseseisva töö toimub antud ajavahemikus kolm tehnikat ja kunstniku loomet tutvustavat workshoppi.
Läti kunstnik Paulis Liepas esitleb oma portfoliot ja viib läbi kollograafiat tutvustava töötoa.
Teisena tutvustab Helen Tago-Mullaste tutvustab polümeergravüüri (sügavtrükk).
Kolmandaks teemaks on jaapanipärane puulõige, mida juhendab puulõikespetsialist Tarrvi Laamann.

Sel aastal on planeeritud ka kohalikele elanikele tehnikate ning kunsntikega tutvumiseks avatud uste päev, millest teavitame kohalikes kanalites vahetult enne üritust.

Nii nagu eelmisel aastal, on ka tänavu ürituse  lõppfaasiks augustis
2016 osalejate ühisnäitus Tallinnas Ungari Instituudis. Seal eksponeeritakse graafikanädalal loodud töid ja tehnilisi eksperimente, mille reprodest saab luua elektroonilise kataloogi sündmuse arhiveerimiseks.

Meediakajastusi eelmisest üritusest:
http://vikerraadio.err.ee/raadioklipp/55c8bb0614f03602e0a13715
http://kultuur.err.ee/v/b73121ed-62ee-4f94-846c-a3654e607dfc
http://etv.err.ee/v/paevakajasaated/aktuaalne_kaamera/saated2100/8e0d4bde-f020-44f4-9232-053a4c2c9027/aktuaalne-kaamera-ilm
  (alates 21.20)
http://helentago.com/mrkmed/i-muhu-rahvusvaheline-graafikalaager
http://www.infoajka.hu/hirek/olvas/ajkai-grafikusok-egy-kozos-cel-erdekeben-dolgoznak-2015-08-09-170930

Eesti Vabagraafikute Ühendus

Elitec Free