Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Monolavastus MA OLEN PAKS Kohvikus Samsära
“Ma olen paks!”

Mitu korda oled seda lauset kuulnud? Mitu korda ise öelnud? Mis tunne see tegelikult on?

Keegi ei ütle “Ma olen paks!” lihtsalt niisama. Selle lause taga on alati midagi katkist. Sageli on selleks normaalse, intelligentse inimese ülitundlik sotsiaalne närv, mis tajub liigset survet teistele meeldida ja sel eesmärgil teatud moel välja näha. 

Meid ümbritsevad pidevalt õpetused, kuidas alla võtta. Pildid ühtmoodi kehadest, mis teistsugused kehad valeks kuulutavad. Ja nii me veedamegi oma päevi “õige” keha poole püüeldes — trenn, toit, salatrikid, imenipid. Keerutame peegli ees ja otsime riideid, mis “valed” vormid varjaks. Katsetame poose, et “õigem” välja näha. Sest see peaks meid õnnelikuks tegema. “Õige” kehaga oleksime rõõmsad, edukad ja armastatud. Kuid tegelikkuses, oma keha pidevalt kritiseerides ja “valeks” tunnistades me vaid hävitame iseend tükk-haaval, vabatahtlikult. Me lammutame oma Mina, lõigume selle pisikesteks tükkideks ja lahustame need oma ettekujutuses “õigest”. 

Just sellest räägibki lavastus “Ma olen paks!”. See on isiklik lugu sellest, kui katki võib olla üks terve inimene. Naine või mees, noor või vana, XS või XL.

Olen muidu etendust mänginud Tallinnas ühes joogasaalis, aga keegi ütles mulle, et Muhu saarel on üks armas kohvik nimega Samsara, kus oleks hästi tore ühte sellist etendust mängida. See inimene ise elab ka seal saarel ja ta on üks hästi hea sõber ja ma siis mõtlesin, et aga miks mitte! Kui lahe! Sõidame külla!

Seega ootan kõiki huvilisi 7. aprillil, kell 19.00, Samsara kohvikusse, vaatama lugu pealkirjaga "Ma olen paks!". Ja miks ka mitte pärast koos teed jooma jääma!:) 

Piletid 10 €/7 € (õpilased) saadaval sularahas kohapeal.Elitec Free