Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Blogid
06/09/2018 16:25 Muhu postivõrgu muudatused
Postkontoris asjaajamise asendab pakiautomaadikülastus

Tänu oma kiirele levikule ning kasutusmugavusele on pakiautomaadid postiasutuste kõrval populaarsust kogumas. Nii mõneski maapiirkonnas soovitakse postiasutuste asemel näha piirkonda teenindamas hoopis pakiautomaati.

Kuigi postkontoris saab saata kirja, tellida perioodikat, maksta arveid ning osta postikaupa, siis ligikaudu 80% postkontori tehingutest moodustavad just paki väljastamised või saatmised. Postipunkti puhul, mis töötab näiteks raamatukogus või kaupluses, on see protsent veelgi suurem.

Samal ajal näitavad uuringud, et üle 80% pakisaajatest ja saatjatest eelistab võimalusel pakkide saatmiseks ja kättesaamiseks pigem pakiautomaati – see on lihtne kasutada, mugav, kiire ning pidevalt kättesaadav. Pakisaatjate huvides paigaldabki Omniva veel käesoleval aastas Eestisse ligi 100 uut pakiautomaati, paljud neist ka väiksematesse asulatesse. Hiljuti jõudis ka uus Omniva pakiautomaat Liivale.

Kui inimeste jaoks muutub postiteenuste kasutamisel oluliseimaks kiire ja mugav paki saamine, peab ka postivõrk ennast pakisaajate vajadustest lähtuvalt ümber korraldama. „Üha enam näeme, et kohtades, kus postiasutuse lahtiolekuaeg kattub enamike inimeste tööajaga, võiks postiasutust asendada kombinatsioon alati kättesaadavast pakiautomaadist ning kandeteenusest,“ ütles Omniva jaevõrgu juht Eve Vuks. „Nii jäävad postkontoris pakutavad teenused kogukonna elanikele kättesaadavaks kas postipunktis või kirjakandja vahendusel. Põhiliseks tegevuseks kujunenud paki saatmine ning kättesaamine muutub aga pakiautomaadi abil kordades mugavamaks ning kellaajast sõltumatuks.“

Ka Liival minnakse üle pakiautomaadi ja kandeteenuse kombinatsioonile. Liiva postkontor on alates 10. septembrist alaliselt suletud. Juba järgmisel päeval, 11. septembril, alustab aga Kuivastu sadama kaupluses tööd Kuivastu postipunkt. Erinevalt Liiva postkontorist on uut postiasutust võimalik külastada ka nädalavahetusel, kuna  Kuivastu postipunkt on avatud T-L 10:00-18:00.

Kirjakandja toob teenuse koju või kontorisse

Paljud ei oska võibolla oodatagi, et postiteenuseid saab kasutada postkontorisse minemata, isegi kodunt lahkumata.Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas postiasutusest kaugemal kui 5 km, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada postiteenuseid oma elu- või asukohast lahkumata. Naljaga pooleks võib öelda, et kirjakandjast saab üha enam postikuller, kes toimetab kohale pakke, müüb marke ja ümbrikuid ning võtab vastu saatmist vajavaid kirju.

Kirjakandja kohalekutsumine on tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleks maksta ka postkontoris. Kirjakandjat saab kohale kutsuda kodulehel oleva vormi kaudu https://www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine või telefonil 6616616.

Pakiautomaati eelistatakse postkontorile ja kullerile

Pakiautomaat pole põhjuseta Eesti inimeste esimeseks eelistuseks kujunenud. „Pakiautomaadist paki kättesaamine on lihtne nii noorele kui ka vanale. Loomulikult mängib rolli ka fakt, et pakiautomaat on 24 tundi ööpäevas kättesaadav,“ märkis Vuks.

Vuksi sõnul muutub Omniva pakiautomaaditeenus üha paremini kättesaadavamaks ka maapiirkondades. „ On näha, et märkimisväärne hulk aktiivseid e-ostlejaid elab just maapiirkondades, kus pakiautomaadist puudust tuntakse. Kuna linnad on meil juba automaatidega tihedalt kaetud, siis tulevikus paigaldame üha enam automaate ka asulatesse, kus pakkide saamine ja saatmine samuti populaarne on,“ selgitas Vuks.

Mattias Kaiv | Meediasuhete juht
Tel: 664 3092 | Mob: +372 53325352
mattias.kaiv@omniva.ee
Kommunikatsiooniosakond
OMNIVA | Pallasti 28 | 10001 Tallinn
omniva.eeElitec Free